bilde ko parada kad esi afk par ilgu
Pamācības
10
2
topic
''Pamācība jauniņajiem Roleplay'a''
SNAKE
Lojālais lietotājs
MethodMen
518 atbildes forumā
Online: 24d 20h 19m
Redzēts 2023. gada 26. martā, 11:47
Pievienots, 2019. gada 22. maijā, 19:08

Šis būs vairāk kā iesācējiem , bet tomēr varbūt kādam noderēs . 

Lomu spēles uzsākšans gaitas

Pareiza "/me" un "/do" pielietošana

  Vārda izvēle:

Šis ir vairāk domāts iesācējiem, kas nesen sākuši apgūt roleplay. Esmu manījis daudzus spēlētājus, kuriem ir neloģiski vārdi un uzvārdi. Piemēram - Jānis Blake, Dāvis Campbell utml. Vēljovairāk ir dīvaini, kad vārds tiek izvēlēts neloģiski attiecībā pret Jūsu rasi vai nacionalitāti. Piemērs - tu esi melnādains amerikānis un tev ir netipisks vārds šādai rasei/nacionalitātei: Pēteris Bērziņš, Philips Parker.

Ja gribāt, lai viss Jums notiek loģiski un, lai nerastos citiem smiekli par Jūsu vārdu, pastāstīšu īsi un skaidri, kā pareizi izvēlēties vārdu/uzvārdu. Pirmkārt, izvēlieties rasi, kuras pārstavis būsiet un nacionalitātes. Tad vienkārši izdomājiet tai rasei un nacionalitātei PIEMĒROTO vārdu un uzvārdu, ja nezināt vienkārši pameklējat google meklētājā, piemērs - ja Jūs vēlaties atrast sev tīkamu meksikāņa vārda uzvārdu, meklēsiet vārdus/uzvārdus šādi - Mexican names(vārdiem) vai Mexican surnames(uzvārdiem). Viss ir atkarībā no rases un nacionalitātes.

Slavenību vārdi iekš lomu spēles ir aizliegti,(ja ir atļauti) tad lūdzu nevajag izmantot kādas slavenības vārdu, uzvārdu.

 

      Jūsu tēla izskats un raksturs:

 

Veidojot savu tēlu serverī, Jums vajadzēs ievadīt datus par Jūsu izskatu, vecumu utml. Vēlos pateikt par to, ka muskuļotā vīra tēlošana ir diezgan stūlba. Daudzi tēlo lielas būdas, ar lieliem muskuļiem, labi, jā, tas ir normāli, BET, tikai tad, ja bieži vien tiek attēlots RP ar treniņiem. Piemēram, ikdienīga staigāšana uz trenažieru zāli, hanteļu cilāšana mājas apstākļos utml. Atceramies arī par to, ka ne vienmēr Jūsu muskuļi ļaus Jums uzvarēt roleplay laikā, dažreiz tas var būt arī prāts. Vēl lietas par vecumu... Ja Jūsu tēls ir vecumā no 40-100 vai pat vairāk gadiem, tādā gadījumā arī attēlojat kādas darbības, kas liecinātu, ka Jūsu vecums dara savu - kāda slimība, vecs izskats utml. Bet protams, ne visiem ir kādas problēmas ar kautko, bet tas palielinātu interesti roleplay situācijās. Tas pats attiecas uz spēlētājiem, kuru tēli ir no bērnu vecuma līdz ~18 gadiem, ir jābūt savam knifītim, kas padarīs spēli interesantāku - atceramies, ka līdz ~14 gadiem Jūs nevarat būt pārkačāts ar muskuļiem būda.

Un tagad nedaudz padiskutēsim par raksturu, kurš piemīt Jūsu tēlam. Daudzi jauni spēlētāji savu tēlu attēlo kā agresīvu, nedraudzīgu, vienaldzīgu, nekautrīgu - pats izsecināju, ka šāds raksturs parasti ir iesācējiem. Bet, ja tik tiešām vēlies atšķirties, labā ziņā, izdomā savdabīgu raksturu, ne vienmēr visi ir agresīvi, vienaldzīgi pret visu, nekautrīgi. Agresivitāte vienmēr izbojā visu roleplay, bieži vien kāds pienāk pie "agresīvā" tipa, lai vienkārši paterzēt, bet otrs tikai domā, ka tik otru aplaupīt vai izprovocēt uz kautiņu. Savu izskatu varat attēlot, izmantojot "/do teksts". Piemērs - "/do pēc izskata ir ~42 gadus vecs, ģērbies melnā uzvalkā, baltās kurpēs, uzvilktas melnas brilles.

 

  Sastapšanās ar organizācijām un mēģināšana pievienoties tām :

 

Ir diva tipa organizācijas - legālas un nelegālas. Pie legālajām organizācijām pieskaitās - valdība, policija, mediķi utt. Pie nelegālajām organizācijām pieskaitās mafijas/kriminālie grupējumi/bandas un citas kriminālas organizācijas. Bieži vien, iesācēji vēlēdamies pievienoties kādai organizācijai pienāk un jautā "Var pie jums pievienoties?" vai "Čau, jums nav kāds darbs man?" - šādas izdarības ir pilnīgi aplamas un nereālistiskas.

 

Bandas. Bandas ir vienkāršs draugu loks, kurš pārstāv noteiktu rajonu vai pilsētas daļu, kur tirgo apreibinošas vielas, ieročus, kur parasti uzturās utml. Ja vēlaties pievienoties kādai no bandām, izvēlaties tādas rases un nacionalitātes tēlu, lai tas būtu pieņemams bandā, tas pats ar vecumu. Par vecumu - mūsdienās bandās parasti pievienojas personas vecumā no 13 līdz 25 gadiem, bet protams ir arī cita veida bandas (motociklisti, skinhedi utt.) , kur vecums ir neierobežots. Atrodot vairākus cilvēkus vienā rajonā, nesāc taujāt, vai viņi visi ir bandā un tamlīdzīgi, parasti sevi viņi tā nesauc - viņi ir vienkārši draugi, ar vienādiem uzskatiem uz dzīvi, pārstāv savu rajonu/pilsētas daļu. Izmanto piegājienu tāpat, kā reālajā dzīvē, lai iepazīties ar jauniem cilvēkiem, bet atceries, ka katrā bandā ir savi "knifiņi", kas tev var sagādāt grūtības. Tevi aizdzen prom vai pat sasit? Nekas, nāc atpakaļ un mēģini vēl, galvenais parādīt kreatīvu roleplay!

 

Mafijas/kriminālas organizācijas. Šis jau ir kautkas nopietnāks. Mafijas/kriminālas organizācijas parasti ir cilvēku kompānijas vairākā skaitā, ar vienu mērķi - naudas ieguve. Viņi izvēlās ātrāko veidu naudas iegūšanai - nelegālais veids. Nav noteikta vieta, kur parasti uzturās šo frakciju pārstāvji, tos var sastapt visur. Pievienoties līdzīgai organizācijai nav viegli, bet tas ir iespējams! Ir ļoti daudzi veidi, kā tikt kādā kriminālā organizācijā, šāda tipa organizācijas, sev piemērotus cilvēkus piemeklē ar laiku - vērojot viņu lojalitāti caur legālo darbu/biznessu, draudzības lojalitāte - un tikai tad iespējams radīsies piedāvājums jaunas peļņas veidam. Lai pievienotos tāda tipa organizācijai, viss ko vajag - pacietību.

 

Legālās organizācijas. Pievienoties legālajām organizācijām grūtību nav, vienkārši ir jāparāda sevi no labākās puses, no sākuma iesūtot CV organizācijai. No sākuma visu izsaka Jūsu CV, cik labi tur viss ir aprakstīts un protams Jūsu gramatika, tā arī daudz ko pateiks organizācijas līderim par Jums.


 Pareiza "/me" un "/do" pielietošana :

 

("/me" komanda )

 

Tātad, komanda "/me" ir domāta darbībām, ko attēlo Jūsu tēls. Kāpēc šī komanda ir vajadzīga? Tāpēc, ka spēlē nav pilnīgi visu darbību attēlošana redzamā veidā, kuru Jūs vēlētos attēlot, tāpēc ir izdomāta šāda komanda. Ar šo komandu Jūs varat attēlot jebkuru REDZAMU darbību. Piemēram - cigaretes paciņu izvilkšanu no kabatas un smēķēšanu, trenniņu zālē - hanteļu cilāšanu vai sišanu pa boksa maisu, rokas paspiediens - pirmajās tikšanās. Vēl viena lietas, kas ir svarīga - detalizēti aprakstītas darbības. Proti, Jums ir jāapraksta detalizēti Jūsu darbība ko darīsiet. Ņemsim par piemēru - ieroča izvilkšana un notēmēšana uz upuri. Visdrīzāk, ka Jūs to aprakstītu šādi, ja esat jauniņais lomu spēlē - *Jānis Bērziņš izvelk ieroci un notēmē uz upuri.*. Šāda "/me" komandas darbība ir pilnīgi aplama, nedetalizēta un savā veidā nepieņemama. Lai citiem spēlētājiem nebūtu pārpratumi, Jums būtu jāapraksta kā, cik ātri un kādas emocijas ir tanī brīdī, kad dara noteiktu darbību Jūsu tēls. Pareiza un detalizēta "/me" aprakstīta darbība būtu šāda - *Jānis Bērziņš izveidojot dusmīgu sejas izteiksmi, ieslidina labo roku aiz jakas, pēc kā saķerot ar labo roku ieroci, izvelk to ārā no jakas un paliekot kreiso roku zem ieroča, notēmē uz upuri ar to*. Un tagad Jūs domāsiet - bet šis viss neielien visa čata iespējamā apjomā. Ir risinājums! Ja Jums nepietiek vietas, pie "/me" darbības, pašā teikuma beigās ielieciet trīspunkti (...) un uzspiežat ENTER(beidzot savu "/me" darbību) un tālāk uzrakstot "/do", izlaižat atstarpi un atkārtoti uzrakstot trīspunkti (...) TURPINAT rakstīt turpinājumu savam "/me", kuru vēlējāties uzrakstīt. Šāds ir risinājums, ja nav vietas Jūsu iztēlei "/me" čata atļaujamā apjomā.

 

("/do" komanda )

 

Ar komandu "/do" tiek attēlots pilnīgi viss kas ir redzams, saožams, sajūtam vai kādā citā veidā apzināms. Ar "/do" Jūs varat aprakstīt savu izskatu, smaku, kādas šobrīd ir Jūsu emocijas utt. Un vēlviena lieta, kad "/do" tiek pielietots ir jautāšana par redzamo vai citā veidā apzināmo citam spēlētājam. Piemēram, jautāšana - cik vecs pēc izskata ir kāds spēlētājs, kāds ir viņa izskats, kādas ir traumas (ja ir ticis avārijā, vai kādā veidā guvis traumas), vai ir jūtams pulss (ja piemēram tas tiek pārbaudīts) utt.

 

/do Izdodas/Neizdodas pielietojums nav labs piemērs kvalitatīvam RolePlay

 

Šis ir vienkārši un saprotami. Ja tu vēlies pagrūst kādu, pagrūd. Vēlies kādam iesist, tad sit. Vēlies kādu apgāzt, tad arī gāz. Ja tu esi tā persona, kura saņem šādu RP, tad arī pretojies caur /me, vai arī atbildi caur /do, kādas sekas notiek.Tajā pašā brīdi vajag atcerēties to, ka šis ir RolePlay serveris un PowerGame nevar tikt pieļauts šajās situācijas. Visa šī /me cenšas apgāzt Jāni gar zemi, /do Izdodas/neizdodas pašsaprotami padara visu RP garlaicīgu. Neizmantojiet /do komandu kā jautājumu ģenerātoru ! Izmantojiet /do priekš situācijas aprakstīšanas. Visu pēc iespējas vairāk centieties noformēt caur /me komandu. Tas ļoti labi palīdz uzlabot savas RolePlay prasmes un radīt labāku priekšstatu par pašu spēlētāja RolePlay prasmēm !

 

Piemērs:

 

/me atvēzē savu roku pret Parkera seju, raidot to tieši sejas izteiksmes zonā. Šajā gadījuma, otra persona var pietupties vai kaut kādā citā veida to nobloķēt, tādējādi nepieļaujot otrai personai viņu ievainot. /me saņem sitienu savā sejā, veicot dažus soļus uz aizmuguri un saķer savu seju no sāpēm, ieliecot savu vēderu 45 grādu leņķī. Atcerieties, ja jūs esat šī otrā persona, kura saņem šo sitienu, vienmēr RP'ojat šo situāciju atpakaļ.

 

Arī atceraties, RP pielietojums kā /me salauž Parkera roku un nogrūž viņu uz zemes.. ir tīrs PG.

 

/do Izdodas/Neizdodas ir viens liels veids, kā veikt milzīgu PG. /me cenšas Rihardu ievilkt autobusā.

 

/do Izdodas/Neizdodas?

/do Neizdodas, tu esi pārāk vārgs.

 

Lietotāji skatās šo tēmu: 0