bilde ko parada kad esi afk par ilgu
Pamācības
25
0
topic
EKRĀNŠĀVIŅI
ivanovs
VIP
681 atbildes forumā
Online: 95d 12h 6m
Redzēts 2022. gada 07. septembrī, 06:48
Pievienots, 2019. gada 18. aprīlī, 15:27

Šī topika saturs būs pamācība par to, kas jūsu visu frakciju topikos un tēlu dzīvesstāstos piesaista pārējo acis tiem sekot - skrīni.

 

Kas ir vajadzīgs priekš skrīnu editošanas?

- Photoshop labākā [ versija vienalga kāda, pats lietoju CS6 ], links uz .torrent, aizņem smieklīgi maz [ 295mb ]. Citas programmas neder, jo nav tādas opcijas kādas ir Photoshopam. Nekādi MSPAINT vai GIMP, nē.

- µTorrent vai kāda cita torrentu lejupielādes programma, vienalga ja godīgi. Links uz µTorrent, oficiālo.

- Lightshot, Gyazo, vienalga kāda programma, ar kuru var uzņemt skrīnus uz desktopa, šajā gadījumā to vajadzēs priekš logu skrīnošanas. Lightshot links, Gyazo links

 

Q: Nebūs man vīrusi datorā?

A: Nezinu. Godīgi sakot man pohuj, bet tad atrodi un parādi labāku vietu, kur dabūt bezmaksas Photoshop.

 

Process

Neskaitīsim šeit to, ka ir jābūt jau gatavai IC situācijai un skrīniem, lai sāktu šo visu.

1. - Atver savu skrīnu iekš Photoshop, kuru gribam editot un/vai likt uz tā tekstu [ File > Open > atrodi skrīnu [ parasti atrodās C:\Program Files (x86)\MTA San Andreas 1.5\screenshots ] > atver to ];

2. - Atrodi krāsainos logus [ parasti atrodās C:\Program Files (x86)\MTA San Andreas 1.5\mods\deathmatch\resources\OwlGamingLogs\Chatbox, un tad attiecīgi izvēlies tā datuma mapi, no kura gribi ņemt logus un .html failu kurās stundās spēlēji - skaitlis kas rakstīts uz faila norāda to, kurā stundā tu spēlēji no 00 - 23 ];

3. - Atver logfailu un noskrīno [ izmanto Lightshot vai Gyazo, skrīnošanas poga parasti ir PrtSc - ja nav, tad paskaties programmas settingos ], tavuprāt, svarīgāko tajā situācijā. Neuztraucies un netaisi 10 skrīnus tikai tāpēc, lai izdzēstu kaut kādu OOC ziņu, reklāmu vai kaut ko tādu. Šai metodei ir speciāls risinājums, kurš būs šajā pašā pamācībā;

4. - Atver to logfailu skrīnu iekš Photoshop [ File > Open > atrodi skrīnu [ iesaku saglabāt uz desktop vai kādā mapē ] > atver to ];

5. - Tagad izgriez ārā svarīgāko/smukāko vietu no sava skrīna izmantojot Crop opciju - atrodās kreisajā pusē pie rīkiem. Vēl kas - size doesn't matter;

 

pirms Crop;

 

pēc Crop;

 

6. - Uzvelc virsū logfailu teksta layer uz bildes layer;

Vot šeit parādās tas melnais klucis, kuru redzu daudzu skrīnos. Tādus nevajag atstāt, tas tikai sabojā visu skatu. Nākamajos soļos redzēsiet kā tikt vaļā no kluča + kā izdzēst ārā tekstu, kurš nevienam nav jāredz [ rekur jau redzams piemērs =D ]

 

7. - Labajā sānā atrodi Layers > uzklikšķini ar labo klikšķi uz Layer 1 > Blending Options > atvērsies šāds logs:

8. - Ar sarkanu bultiņu ir norādīts uz to mazo trijstūri. Trijstūris ir jāvelk no 1 līdz 35, ne vairāk [ pats velku visu laiku līdz 35 ]. Šī opcija izdzēš to melno kluci no tava teksta. Nekas cits nav jāregulē - ja nesakrīt ar mani, tad saliec kā ir redzams skrīnā. Tālāk spied OK.

Man izskatās šādi:

9. - Tālāk ir divas iespējas:

9.1. - paņem Eraser Tool [ dzēšgumiju ] kreisajā malā un izdzēst visu nevajadzīgo tekstu;

9.2. - labais klikšķis uz Layer 1 > Duplicate Layer > spied OK > labais klikšķis uz Layer 1 copy > Merge Down > labais klikšķis uz Layer 1 > atķeksē Stroke un atstāj uz 3 [ lai vieglāk redzēt liekos sūdus, kurus jādzēš ], tagad STOP!

 

Q: Kāpēc ir divas iespējas?

A: Tas tāpēc, ka pēc nevajadzīgā teksta dzēšanas var parādīties melni pleķi uz skrīna un tie sapiš visu skatu. Tos var izdzēst pēc tam tik un tā, bet nu es daru šādi un šī ir mana metode. Tu vari darīt tā, ka tu neizdzēs tekstu sākumā bet izdari to Duplicate Layer darbību, Merge Down un tad dzēs tekstu ar Eraser Tool. To tu pats izvēlies.

 

10. - kad esi izdzēsis lieko tekstu, uzspied labo klikšķi uz Layer 1 > Blending Options > Stroke uzliec uz 1 > spied OK. Iznāks kaut kas šāds:

 

11. - Tagad vajag tekstu nolikt kaut kur mazliet tālāk no stūra. Priekš tā es izmantoju tādu zilu līniju. Kā tādu dabūt? Turi kreiso CTRL pogu un uzej ar peli uz lineāla > turi kreiso klikšķi uz augšējā/kreisā lineāla un velc pa uz leju/pa labi > atstāj līniju uz bildes sākuma/beigām, līdzīgi kā man:

Es aizvilku 4 līnijas, jo tu varbūt liksi tekstu labajā sānā.

 

Q: Ko dod šīs līnijas?

A: Līnijas palīdzēs tev precīzāk uzlikt tekstu.

 

12. - Tagad paņem jau aizvilkto līniju ar kreiso CTRL + kreiso peles klikšķi un aizvelc, piemēram, 3 svītriņas pa/uz labi/kreisi/leju/augšu [ skaiti uz lineāla tās mazās svītriņas ] un atlaid vaļā līniju. To pašu dari ar pārējām, jāizskatās kaut kā šādi:

 

13. - Tagad paņem to pašu Layer 1 > ievelc kādā no stūriem, pēc paša izvēles. Es vilkšu apakšējā kreisajā stūrī:

14. - Tagad var aizvākt tās līnijas vienkārši ar kreiso klikšķi uzspiežot uz tās un uzvelkot uz attiecīgā lineāla.

 

!!!Tālāk viena no svarīgākajām lietām ir attēla izmērs. Parasti visi skrīni tiek taisīti uz 800x600 izmēriem, šajā pamācībā arī šādi izmēri tiks izmantoti. Kā to izdarīt?

 

15. - Augšā uzspied uz Image > Canvas Size > iekš Width raksti 800, iekš Heigth raksti 600 > ja uzmet kaut kādu warningu spied Proceed, izskatīsies šādi:

 

Attēlā var redzēt transparent malas. Kā no tām tikt vaļā?

 

16. - OBLIGĀTI Uzspied uz Layer 0 [ pretējā gadījumā tu samazināsi/palielināsi tekstu nevis pašu attēlu ] > spied CTRL + T > velc attēla malas, kuras ir par īsu/par garu un iefillo bildi iekš tā canvas. Izskatīsies varbūt mazliet izstaipīti vai sašaurināti, man izskatās šādi:

 

Q: Mani neapmierina tas, ka attēls ir sašaurināts/izstaipīts. Ko darīt?

A: Ir risinājums, tas būs zemāk. Šis jādara tikai tad, ja tu vēl neesi saglabājis iepriekšējo darbību. Ja esi, tad augšā uzspied Edit > Step Backward

 

17. - Ja neapmierina tas, ka attēls ir izstaipīts vai sašaurināts, tad pastāv iespēja, ka tu mazliet pamaini procentus, atstaipot/atšaurinot attēlu atpakaļ, tādējādi padarot to lielāku/mazāku. Tagad appēti attēlu un izdari secinājumu - kā mans attēls ir izstaipīts vai sašaurināts? Vertikāli vai horizontāli? Tagad spied atkal CTRL + T un pievērs uzmanību attēlā iezīmētajam sarkanajam laukumam:

 

Šajā situācijā ir jāsaprot 2 lietas skatoties uz %:

1. - ja skaitlis % pie W [ width ] ir augstāks nekā skaitlis % pie H [ heigth ], tad attēls ir saspiests no augšas/apakšas un izstiepts no sāniem;

2. - ja skaitlis % pie H [ heigth ] ir augstāks nekā skaitlis % pie W [ width ], tad attēls ir saspiests no sāniem izstiepts no augšas/apakšas;

 

Q: Kas jādara, ja man ir X opcija?

A: Atkal ir 2 opcijas:

- Ja ir 1. opcija, tad jānokopē/jānoraksta precīzs skaitlis no W un jāiekopē/jāieraksta tas pats iekš H un jāspiež ENTER;

- Ja ir 2. opcija, tad jānokopē/jānoraksta precīzs skaitlis no H un jāiekopē/jāieraksta tas pats iekš W un jāspiež ENTER;

 

!!! Šo soli varēja darīt uzreiz pēc 5. punkta, tas īsti neko nemaina. Ja teksts ir paslīdējis kaut kur, tad izdari atkal 11., 12., 13. punktus.

 

18. - Tālāk nostādi atpakaļ savu skrīnu tā, lai tas labāk izskatītos fonā.

19. - File > Save As.. > pie File name ieraksti nosaukumu, pie Format izvēlies .png un saglabā uz desktop vai paša izvēlētajā mapē > uzleks mazs lodziņš, uzspied OK

 

Iznākums?

 

20. - Un viss, ar šādu skrīnu pilnībā pietiek. Nevajag nekādus liekus, stulbus efektus bāzt virsū. Neliekat nekādus stroke un pārējos sūdus. Ja gribat smukāku, detalizētāku skrīnu, tad var arī uzlikt kaut kādu itema bildi, piemēram, zivi, cirvi, vai citus priekšmetus, kuri izskatās nesmuki vai vispār neeksistē spēlē.

 

Pamācību taisīju es pats, bet internetā šādas gan jau ir desmitiem. Šis ir mans veids un mans paskaidrojums kā es taisu skrīnšotus sev.

 

Pāris skrīni no situācijām, kurus taisīju sev citā serverī:

Pēdējo reizi rediģēja ivanovs, 2019. gada 08. maijā, 00:08.
Lietotāji skatās šo tēmu: 0
Lietotāji, kas ir lasījuši šo tēmu: 282 ( 2269 skatījumi )
Skrevele, wolfyLV1133, Psychicaut, Kurts, Jony, gerachnik, LMD, zayac, Collins, uravnobeshen, archaa, Ryan Gosling, Sharper, Sneaky, rackzz‎‎‎, MonopolsS, nauriks, Effect, Rimbikis, klassiks, saulstarins, ELSB, Liepinshh, Vadims, jur, Leonchiks, Maruzha, samantiina, dandijs, Valchhaaa, Admiiiks, SPS, Twizzy, Kapracis, FalkeLV, niksniklaavss, Adrul1s, RaivoKR, Niknaaks, Avatars, Kristiāns, Jello, Sers BarBis III, Čivrix, Jitzie, sluker, Tropkillaz, Oskars421, Cryptix, radiojuniors, Tomijs, Origo Urla, HENKONZ, 7n4_, gusis, diletants, Markus, naurz, Kristers, CiMBo, SNAKE, Kuzmics, wolfenstein, Chester, GATERISTS, Freedy, jurislips, Scrubs, Strepchy, Swufy, Loews, Ne, Alex Smith., Dawitos, PETER1ZZ, dazex, Tējaaa, Bosch, ArtursLV, Kiwix, ivanovs, ČIGĀNS 3310, Laurz, Angelis, DriverOG, 💜 Tvaiciņš 💜, silvia, beglis, astr0q, Sn1kers, Negro, martinsh, Enija, trust, NormensLV, Kiddo, Lauris29, Ciekurs, RageQ, Draugs, fletcher2, HENNESY, DidzzyS, ツARMISSツ, plaksters, Bridges, stormzz, LuckyDonut, itsyenik, raivorijs, Madden, Murish, flores el rey, B11, Melīs, senkanssvens, RainersK, renars, deeznuts_, Hačiko, RavenS, hoodsta, Gozmit, amsterdam, 2Pac, Efrehs, Kartoška, grancmix, Assassin, TrustR, TheShadowLV, wind, LUĪZE, Monkijs, LaMpAcKa, kidpromil, Kristherz, amiz, kristaps_hokage, FizzyS, Suprīīīms, ASTRODIUM, Hennessy-, pidars, Cilveeeks, LogiTec, marats, Raivic, draiver, Lauronja, yanchux, derkijs, TheZero, ................, Ceikaa, 8bx, Kaktuss, Tominsh, Sanfliex18, KristapsDD, Uziks, Žigulis , Melnais, Gangsta, mairio, Ekskluzīvais, M1ke, SiL3Nt, Raivis, mamba yeaz, SANLA, daunars, dqlepey^^, Werinnors, n1k0lajsxd, user1, raymanins, Rove, bonero, sprīdītis, XanjaarsBaby, Nikko1881, Durdulis, papi123, bLank, BOOM , candyx, Eljohny, Devitais, generalisarmenis, balenciaga, ttt, Castellani, 518293182, RihardsTV, Pluto, Naureeens, Artix, MMD, THRU, Daave, qqlaurisqq, FL3X, Savage, juppi, Kriksis, Ricins, Radiators, alfredmayfrendsss, BD_Gauntlet, RaspyS, sippa, wazijs, Guzman , Shamrock, Oskars, Tankists, FLESLV, Helludoin, Atty, Kqastr, Ofkors, nice, Ērms, JayB, Noslēpumiņš, Rosols, Cosmoss, ghostinzz_, Thomas, alexdell2, Patriots, Latvians, Havish, Exorcist, swolex, samagon4ix, raymanLv, Karchiks, ExspresLV, Fushion Lv, NXTHING, Flexy, Logix, klaxzy, IceKing, Adriancikss, , Wolfijs, Belforts, rolex, SnaxxXD, karlizz, GLX, DenzBen, buddyy, Pinuzis, teoy, Fosiks, Redman, ricardssb, Сhrееру, dashshev4, Biggy, gg_Billy_gg, bobilevs, Miksens, janiszaķumeditajs, GoblinX, Andersons, Jankellls, ChipyLV, Pufty, sweathly, mrbriedits, KAPITANTS, SkyLine, walZ, Sestais, Brazy, 442240, Artis18